Testowa ankieta (dpoll.io) - **Czy jesteś w stanie zmienić swoje poglądy polityczne?**

Testowa ankieta (dpoll.io) - Czy jesteś w stanie zmienić swoje poglądy polityczne?


Tak sobie klikam, z uwagi na to żę nie ma co czytać na #polish. I znalazłem coś ciekawego - dpoll.io

Wygląda na system do głosowań. Czegoś takiego swego czasu szukałem. A chyba nikt na #polish tego jeszcze nie używał, więc dobrze by było przetestować.

Pierwsze co mi przyszło na myśl to sondaż polityczny, typu na kogo będziesz głosować. Ale to jest słabe, bo raczej po testach, opiniach i komentarzach domyślam się jakie ktoś ma preferencje wyborcze. Nie chcę kolejnego postu z pato komentarzami.

Zastanawia mnie jedno, sens polityki. Czy w ogóle ma to jakieś racjonalne podstawy? Dyskutowanie z kimś na temat polityki. Przecież wiem po sobie że żaden komentarz nie zmienię swojego systemu wartości. Z drugiej strony wiem że przez bardzo drugi okres trochę wydoroślałem i inaczej patrzę na świat. Jak byłem bardzo młody, nie miałem nawet prawa do głosowania byłem anarchistą, potem przerodziło się to w całkowitą niechęć do polityki i byłem libertarianinem (potocznie korwinistą), potem zacząłem się trochę interesować i zmieniło się to o 180 stopni. Zostałem socjalistą — ale wtedy nie miałem na kogo w Polsce głosować. Więc skłoniłem się do takiego polskiego liberalizmu w wydaniu ludowym. Trochę czytałem w międzyczasie i zrozumiałem, że nie ma jednej ideologii, która byłaby słuszna, a inne złe. Gdyby tak było, to jakiś kraj by ją zastosował i byłby rajem. Niestety na dłużą metę żadnemu się to nie udało. Więc teraz mam takie poglądy jakie mam, że jest wiele systemów politycznych które mają swoje zalety, ale mają też wady. A fanatyczne wprowadzanie w życie jakiegoś zawsze kończy się klęską. Więc na tę chwilę mam takie poglądy że jestem socjalistą-demokratą-liberałem-niepodległościowcem i pewnie jeszcze kimś tam. Bo zwyczajnie nikt nie odnalazł kamienia filozoficznego. Więc trzeba na bieżąco dostosowywać politykę o rzeczywistości. Broń Boże na odwrót.
Ogólnie to mam takie teraz podejście, że skłaniam się bardzo ku Lewicy, nie ze względu na ideologię, ale na to że szuka rozwiązań w przyszłości nie w przeszłości. Nie wiem jak będzie za 10, 20, 50 lat. Ale Lewica ma scenariusz przynajmniej na 10 lat, jak że nie będzie działo się dobrze. Jak okarze się że wszystko jest ok, trudno będę musiał przyznać się do błędu. Jak okarze się że jest źle, to jest przynajmniej plan, jak skutki tego zminimalizować.

Dlatego mam w mojej opinii bardzo ważne pytanie:

Czy jesteś w stanie zmienić swoje poglądy polityczne? *Nie wyłączając z tego swojego systemu wartości. *

Będę wdzięczny za szczere odpowiedzi. Jak nie ma pasującej odpowiedzi, użyj komentarzy. To tylko test.


  • Poje.. cię! Przecież wiesz, że...

  • Jesteś za głupi, by mnie przekonać

  • Teoretycznie tak, ale już wcześniej się przekonałem co jest najlepsze

  • Polityka to jedno wielkie oszustwo, nie dam się oszukać

  • Tak, ale muszę mieć solidne argumenty

  • Nie mam pojęcia, nic mnie nie przekonuje. Czekam na argumenty

  • Nie znam się na polityce / Nie interesuje mnie polityka

  • Interesuje się polityką, ale jeszcze nie wiem co jest najlepsze

Answer the question at dpoll.xyz.