Na kogo głosować? Latarniki wyborcze, testy polityczne oraz debata

W tym miesiącu odbędą się wybory, warto więc zastanowić się na kogo zagłosować. Domyślam się, że większość wie już, na jaką listę odda głos. Jednak trzeba pamiętać, że na listach są przedstawiciele różnych partii, a czasem i bezpartyjni. Od paru lat zyskują na popularności latarniki wyborcze.

Najfajniejszy latarnik to moim zdaniem https://mamprawowiedziec.pl. Niestety niewielu polityków go wypełniło, pytań jest stosunkowo mało. Plusem jest to, że możemy poznać odpowiedzi różnych polityków i zobaczyć, że osoby z jednej partii mogą mieć różne zdania, oraz poznać osoby z dalszych numerów na listach. Co ostatecznie może pomóc wybrać nam osobę, na którą oddamy głos.


https://mamprawowiedziec.pl/parl2019-porownywarka-ranking/18tfedckbxaiquuzs


Najbardziej popularny jest jednak https://www.latarnikwyborczy.pl. Tu mamy jedynie odpowiedzi komitetów wyborczych. Za to pytania są konkretne.


Jednak mnie zawsze najbardziej podoba się https://www.politiscales.net. Partie i politycy, na których głosujemy to jedynie wypadkowa naszych poglądów. Prawdopodobnie nikt nie jest ani w 100% lewicowy, ani prawicowy. Przynajmniej w moim teście na ośmiu skalach w czterech jestem lewicowy w dwóch prawicowy.


Na koniec jeszcze debata, ostatnio jak zwykle nudna. Przynajmniej ja się nic nowego z niej nie dowiedziałem. Można sobie ją jednak obejrzeć.