Kryzys klimatyczny - fakty i mity by Marcin Popkiewicz

Podobno bardzo kontrowersyjny temat. Jednak nie dla mnie, uznaję to za fakt. Słyszałem o tym dużo wcześniej i już zdążyłem się z tą myślą pogodzić. Jednak wczoraj się przeraziłem oglądając jeden vlog na Steemit. Nie będę wspominał jego autora, bo nie warto. Zawsze będą negacjoniści, którym nie będzie nic pasowało do światopoglądu. Znajdą sobie jakieś powody, by głosić swoje mądrości.

Cóż nie jestem jakimś ekspertem w tym temacie, więc posłużę się wykładami Marcina Popkiewicza - właściwie prelekcjami bo te materiały mają raczej charakter popularnonaukowy. Chyba nie ma tutaj naukowców, więc jest jest to jak najbardziej na miejscu. Druga sprawa, filmy te mają stosunkowo mało wyświetleń więc jest mała szansa że je już widzieliście. Dla mnie ważne jest by jednak każdy znał argumenty sygnalistów alarmujących o tym co stanie się - właściwie już się dzieje. Jakie są tego przyczyny, co się zmieni, jak można z tym żyć, co można z tym zrobić, jak ograniczyć skutki i eskalacje problemu. Oczywiście znajdą się osoby które z całością lub z poszczególnymi argumentami się nie zgodzą. Ale będą usiały się mierzyć z argumentami osoby znającej się na temacie. A nie jak wspomnianego już wcześniej wpisu, zwyzywaniem trzynastolatki protestującej pod sejmem.


Mała notatka o dr Marcine Popkiewiczu:

Fizyk jądrowy, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka - energia - zasoby - środowisko. Autor bestsellerów Świat na rozdrożu i Rewolucja energetyczna. Redaktor portali ziemianarozdrozu.pl i naukaoklimacie.pl. Przedsiębiorca, właściciel firmy z sektora IT. Przewodniczący polskiego oddziału ASPO (Association for the Study of Peak Oil), członek rady programowej INSPRO, członek rad ds. zrównoważonego rozwoju Pragi Północ i Słupska. Laureat m.in. głównych nagród Promotor Energetyki Odnawialnej, Dziennikarze dla klimatu 2015 oraz Economicus 2016


Zapraszam do obejrzenia dwóch prelekcji. Prowadzonych na luzie, bez niepotrzebnych spięć i rzucania niezdumiałymi frazami. Nie trzeba być fizykiem jondrowym by je zrozumieć. Polecam!Po obejrzeniu, przypomina mi się piosenka NOFX - Generation Z. Utwór z płyty First Ditch Effort (2016) mówiący o tym że nasze dzieci mogą być ostatnimi przedstawicielami cywilizacji jaką znamy - Generacją Z.


Na koniec trochę polityki. Oczywiście to już że tak napiszę, nie jest obowiązkowe. Ale może ktoś zechce posłuchać o tym co taki Adrian Zandberg z Lewicy Razem o ma do powiedzenia o kryzysie klimatycznym.


Post będzie podbity przez smartsteem