Kryptowaluta Bitradio (BRO)

Jako że nie było mnie kilka miesięcy chcę się ponownie przywitać z tymi, co mnie jeszcze pamiętają.



Wpis będzie dotyczył kryptowalut i muszę zaznaczyć, że nie należy go traktować jako zachęty do inwestowania. Należy go traktować jako zachętę do wsparcia projektu. Trzeba pamiętać że tylko nieliczne projekty IT odnoszą sukces, co roku w samej Warszawie startuje dziesiątki start-upów ile z nich odnosi sukces? Nie inaczej jest z projektami na Blockchain jak przez kolejne pięć lat ostanie się z nich 5% to będzie niewyobrażalny sukces w branży. Proszę tego nie traktować jako czarnowidztwo, ale ostrożne ostrzeżenie by nie popłynąć za bardzo z inwestowaniem. Być może jakieś z tych pięciu procent będą wartę tyle co obecni giganci IT. Pożyjemy zobaczymy, ja tam wróżką nie jestem i nie wiem które to będą.

Projekt ma bardzo proste założenia. Wypłaca swoją walutę za słuchanie radia. Z samej polski mamy do wyboru ponad 400 stacji, nawet nie wiedziałem że tyle jest - być może część się powtarza. Niedawno powstał również serwis Bitstre.am, na którym można oglądać na tej samej zasadzie filmy z YouTube oraz Twitch. Niestety funkcjonalność tego drugiego serwisu wymaga jeszcze sporo pracy. To pokazuje jedynie kierunek w jakim twórcy chcą rozwijać projekt. Moim zdaniem to dobra decyzja.

To co odróżnia BRO od przykładowo BTC, to sposób zatwierdzania transakcji. W tym wypadku mamy Proof-of-Stake a nie Proof-of-Work. Oznacza to że do potwierdzania transakcji nie są potrzebne kopalnie, ale posiadacze monet. Wymagany jest tylko by portfel był połączony z siecią i były na nim monety. Od ilości monet zależy jak często będziemy otrzymywali nagrody. Co z jednej strony zachęca by nie odsprzedawać swoich udziałów, a po drugie nie wymaga dużej ilości prądu jak w innych kryptowalutach. Minimalna nagroda to 0,5 BRO.

Z tego co liczę nie są to jakieś ogromne kwoty, coś w przedziale 0.5% do 1% na miesiąc. Niestety ciężko to policzyć bo zmienia się ilość podłączonych portfeli do sieci.

Zarabiać można również posiadając Masternode, kosztuje on 2500 BRO - jest to zastaw, jeśli z niego zrezygnujemy z tego co się orientuje zostanie kasa zostanie zwrócona. Można też kupić też udziały w Masternode. Niestety obecnie wszystkie są wykupione. Posiadacze portfela mają dostępną opcje Darksend, która uniemożliwia śledzenie transakcji.

Ostatnią możliwością jest polecanie, dostajemy 5% zarobków poleconej osoby i 3% jego poleconych i 1% na kolejnym szczebelku.

Z nowości to wyszła aplikacja na IOS, pisana jest również aplikacja na Androida.

Walutą możemy również handlować, wprawdzie parę dni temu zablokowana została wymiana BRO na giełdzie Cryptopia. Jednak jest TradeSatoshi, gdzie wymienimy:

BRO/BTC, minimalna transakcja 0.00010000 BTC, 0.2% prowizji
BRO/USDT, minimalna transakcja 1.00000000 USDT, 0.2% prowizji
BRO/DOGE, minimalna transakcja 200 DOGE, 0.2% prowizji
BRO/LTC, minimalna transakcja 0.01000000 LTC, 0.2% prowizji
BRO/BCH, minimalna transakcja 0.00100000 BCH, 0.2% prowizji

Dzięki zespołowi i społeczności możemy również handlować BRO/BTC na Cryptohub i Crex24.

Jeśli mowa o społeczności to trzeba wspomnieć że jest też bardzo dobre wsparcie na forum - jednak po angielsku. Ja polecam polską grupę na Telegram.

Jeśli ktoś jest ciekawy, lubi posłuchać muzyki i być na bieżąco z informacjami będę wdzięczny za skorzystanie z ref linka: https://bitrad.io/?ref=121647