FreeDoge.Co.in - Zamknięty, złodzieje nawet kranikom nie odpuszczą

doge.png

Jak w tytule jeden z popularniejszych kraników DOGE będzie zamknięty. Powodem są liczne nadużycia. Jak ktoś coś tam ma uzbieranego, najlepiej jak najszybciej wypłacić.

Niby nic wielkiego - kranik, "niewiele wartej" kryptowaluty. Niewiele wartej oczywiście w cudzysłowie, ponieważ kapitalizacja to 1 260 606 023 PLN.

Ale moim zdaniem jest to strasznie wkurzające. Że nawet takim rzeczom nie odpuszczą. Domyślam się że to dzieło domorosłych hakerów. Być może są i dobrzy hakerzy, ale jakoś pracując w tej branży jakoś nie miałem okazji zobaczyć ich dzieł. Niestety projekt stworzony przez grupkę zapaleńców, również może być przez małą grupkę zniszczony. Ale nie niszczą oni tylko projektu, niszczą zaufanie do całej społeczności. Kurcze czasem stworzenie aplikacji, może być całkiem tanie. Ale jej zabezpieczenie może powodować że jej koszt zwiększy się kilkukrotnie. Co powoduje że wszystkiego rodzaju startupy mają wiele trudnej.

Druga sprawa, nie wiem czy nie ważniejsza. Słyszałem już o włamaniach na giełdy, kopalnie... Ale jakoś nigdy nie obiło mi się o uszy by kogokolwiek z tych złodziei udało się złapać. Cóż, wolność z jednej strony. Z drugiej bezkarność. Tak kryptowaluty dają wolność, tak to wręcz anarchistyczny pomysł, poza systemem, bez regulacji. Ale też trzeba powiedzieć że to absolutna bezkarność i anonimowość. Gdzie jednostka albo mała grupa może ten system obalić, przez obniżenie zaufania.


Nie chce nikogo namawiać do kryptowalut, tym bardziej do inwestowania w nie kasy. Do zabawy jak najbardziej. Ale trzeba na wszystkie próby oszustw reagować. Mając na uwadze to że naszej społeczności nie broni żaden system, to społeczność musi bronić się sama.


Jak ktoś chce pobawić w zbieranie z kraników, ciągle ma działać FreeBitCo.in. Może skorzystać z mojego reflinka:
https://freebitco.in/?r=10385325

Obiecuję nie wydać ich na głupoty :P